PVD vs. Repy A — 2:3 (-22, 20, 18, -18, -9)
Do zápasu jsme nastoupili v sestavě: Matěj Bl. (N), Matěj (U), Soda (S1), Marcin (S2), Suša (B), Jean (B).
První set byl od začátku hodně bojovný. Trápil nás hlavně příjem a nedařilo se prosazovat z hlavního kůlu, takže většina hry šla přes účko, kde Matěj držel útok velmi spolehlivě. Repy působily klidnějším dojmem a v důležitých momentech udělaly méně chyb. V koncovce navíc přišlo kontroverzní rozhodnutí rozhodčího ve prospěch PVD, ale ani to nakonec nestačilo a první set získaly Repy poměrem 22:25.
Do druhého setu nastoupil Cindy na smeč místo Marcina a Chrobák na blok místo Suši. Začátek byl z naší strany špatný – nedařil se příjem ani skládání. V první polovině setu se navíc Marcin vrátil zpátky na smeč místo Cindyho. Postupně jsme se ale začali zvedat. Kromě tradičně jistého Matěje na účku začali skládat i smečaři a občas jsme se prosadili i středem. Výrazně jsme přitvrdili na bloku, Repy začaly být úplně zoufalé a set jsme si zaslouženě vzali 25:20.
Třetí set pokračoval v podobném duchu. Dobře jsme přihrávali, skládali těžké balony, čapali v poli a hlavně hodně blokovali. Matěj na účku hrál opět velmi spolehlivě, stejně jako v předchozích setech, a tentokrát fungoval prakticky celý tým. Repy jsme dostali pod tlak a třetí set vyhráli poměrně s přehledem 25:18.
Ve čtvrtém setu jsme chtěli navázat na předchozí výkon. Začátek tomu odpovídal, ale postupně naše hra odcházela. Přestalo se dařit Matějovi na účku a časem i ostatním. Zlomový moment přišel při Fidou vyhádané a následně přiznané teči – ať už to bolelo jakkoliv, bylo správně se přiznat. Od té chvíle jako by Repy úplně ožily a šly přes nás. Nutno ale dodat, že naše útoky nebyly špatné, jen Repy začaly výborně bránit a čapat skoro všechno. Set jsme nakonec ztratili 18:25 a šlo se do tie-breaku.
Tie-break jsme nezačali vůbec špatně. Dokázali jsme navázat na energii z předchozích setů, drželi jsme krok a chvíli to vypadalo, že máme momentum zpátky na své straně. Jenže postupně se začaly vracet problémy na příjmu, které nás trápily už v prvním setu. Kvůli tomu jsme se hůř dostávali do kombinace a útok byl čitelnější. Repy naopak hrály čím dál jistěji, dobře bránily a využívaly každou naši nepřesnost.
I přes horší pasáž jsme se ale nevzdali a ještě jsme se dokázali dotáhnout na 9:11, kdy to pořád bylo otevřené. V tu chvíli jsme pořád věřili, že se dá tie-break otočit. Bohužel přišla série momentů, které rozhodly celý zápas – dvě esa soupeře za sebou, potom dobře postavený blok a najednou bylo prakticky hotovo. Závěr už si Repy pohlídaly a tie-break skončil 9:15.
Celkově ale hezký a kvalitní zápas se smutným koncem. Počasí tomu moc nepřidalo – kosa, vítr a déšť nebyly úplně ideální podmínky. Určitě jsme z toho mohli vytěžit víc, ale snad příště navážeme na to dobré a dopadne to líp.
- Blog uživatele Marcin
- Pro psaní komentářů se přihlaste.
